ביקור ביקב עמרם

אתם מוזמנים ליהנות מאירוח לבבי מטעימות יין וצפייה בסרטון חוויתי המספר את סיפורינו

ביקור במרתף היינות של יקב עמרם – יקב בוטיק משפחתי במושב רמות נפתלי

ביקור ביקב עמרם הוא חוויה מרגשת ובלתי נשכחת. לאלה מכם שמטיילים על מסלול שביל היין בגליל העליון, יקב עמרם הוא תחנה מומלצת. ראשית היקב הינו יקב משפחתי מסורתי בדומה ליקבים משפחתיים באירופה. הכרמים בבעלות ובטיפול המשפחה ושוכנים ליד היקב הנמצא בסמוך לבית משפחת אזולאי במושב רמות נפתלי. לכל תהליך הכנת היין שותפים כל בני המשפחה, מנטיעת הכרמים, דרך הטיפול בהם, אירוע השיא בציר הענבים ועד הכנת היין. תבקרו במרתף היינות, שם תוכלו לטעום מהיינות המשובחים של יקב עמרם ולצפות בסרט קצר.

עלות הביקור הינה ₪50 לאדם הכוללת טעימת 4 יינות אדומים יבשים, כיבוד קל וצפייה בסרט המספר את סיפורינו ותהליך עשיית היין.

ביקור ביקב עמרם, יקב בוטיק משפחתי בגליל העליון

אזור הצפון של ישראל ובפרט אזור הגליל העליון הוא מקום שנברא במיוחד לטיולים מעניינים ומרתקים. הנופים הנפלאים, האזורים הכפריים המיוחדים, שלל האטרקציות אשר מושכות תיירים מהארץ ומחו”ל, מהווים ככל הנראה את אחד מאזורי התיירות המהנים שניתן למצוא בארצנו.

הפעם לא נדבר רק על האפשרות להגיע לשבילים המוריקים של הגליל העליון אלא נתרכז בטיול וסיור מרתק שלוקח אותנו אל תוך ליבו של יקב מיוחד, יקב בוטיק משפחתי בגליל העליון. אם גם אתם רוצים לשמוע את הסיפור המרתק של היקב, אם גם אתם רוצים לדעת יותר ולזכות בחוויה מיוחדת במינה, אתם מוזמנים לקחת חלק בסיור שהוא חוויה אחרת.  ביקור ביקב עמרם, עם סיפור על אהבה ויין נפלא.

יקב עמרם – התשוקה ליין 

לפני שנספר לקורא המתעניין על מהות בביקור ביקב עמרם שבגליל העליון נרצה לספר בכמה מילים על עמרם אזולאי עצמו ועל הדרך שבה התפתחה בקרבו התשוקה ליין. עמרם שימש בצעירותו כמדריך חקלאות ועסק בגידולים חקלאיים שונים. בסוף שנות ה-60 הגיע עם משפחתו למושב רמות נפתלי, שם בנה את ביתו ונטע מטעי תפוחים אגסים וגם כרמים.

במשך השנים התפתח עמרם מבחינה מקצועית בכל הקשור בגידול גפנים וטיפוחם ולא היה זה מפתיע כאשר את מיטב התוצרת שגידל הכורם הוותיק רכשו מיטב היקבים הגדולים בארץ. בשלב מסוים, בתחילת שנת 2000, אהבתו הגדולה של עמרם לגפנים הובילה אותו  לשלב הבא – להפוך ממגדל ענבים ליצרן יין. בתחילה נעשה הכורם הוותיק ליינן חובב ולאחר שזכה בפרסים החליט להמשיך הלאה, להקמת יקב בוטיק של ממש. כיום, זהו המקום הטוב ביותר כדי להגיע ולהתרשם מעולם הגפן וליהנות מיין טוב.

הכל נשאר במשפחה

משהתבסס היקב והחלום החל לקרום עור וגידים, הזמין  עמרם מבקרים ליקב, שהפך למעשה ליקב בוטיק משפחתי. חיידק היין, כך נראה, עבר בתורשה וגם הבן, אוהד, נכנס לעניינים והחל ללמוד את סודות היין באופן מקצועי.

כיום, מהווים האב ובנו לא רק יצרני יין ביקב הבוטיק שלהם, אלא גם מחזיקים בבעלות על כרם משפחתי הסמוך ליקב עצמו ולבית המשפחתי. לאותה חוויה אישית ומשפחתית מזמינים אתכם האב ובנו להגיע, לבקר, לטעום ולהתרשם ובעיקר – ליהנות, ליהנות וליהנות!

לומדים ולוגמים

הביקור ביקב הבוטיק עמרם הוא ביקור חווייתי, עם הרבה סיפורים והרבה הסברים, עם טעימות ועם טעם של עוד. אפשר בהחלט להגיע ולשלב את הביקור עם לינה בצימרים שבאזור, עם טיול בשבילי הגליל הנפלאים או עם קפיצה לכינרת, אבל אפשר גם להגיע וליהנות מביקור יין בפני עצמו.

במהלך הסיור משתלבים זה בזה הסברים על הדרך שבה מגדלים את הענבים, על האופן שבו בוצרים אותם, על הדרך שבה משקים את הגפנים. המבקרים נחשפים לתהליך הגידול: מתי צריך לגזום את הגפנים ומתי צריך לבצור את הענבים כדי להגיע אל הטעם המושלם. במהלך הסיור מבקרים לא רק בכרם אלא, כמובן, גם ביקב ובמרתפים המשמשים לתהליך יישון היין. מקבלים הסבר על השלבים השונים שעוברים הענבים בדרך להפיכתם ליין, על האופן שבו ממיינים את הענבים, מתסיסים אותם, מנקים את הנוזל ומעבירים אותו לחביות מיוחדות שנותנות ארומה וטעם מודגשים.

בזכות הענבים ובעיקר בזכות היין והסיפורים, כל סיור ביקב על עמרם הוא חוויה של ממש. זוהי חוויה לאוהבי יין מקצועיים וזוהי חוויה גם לחובבים, לכל מי שרוצה להכיר את העולם המופלא של ייצור היין על רקע הנוף הגלילי היפהפה.

לתאום ביקור ביקב עמרם לחצו כאן

לקוחותינו מספרים
חוות דעת מדף הפייסבוק שלנו

  • בראשית 2009 יין מצויין, תמשיכו בעבודת הקודש (רחל ניסן)
  • אם אתם לא מכירים את יקב עמרם, תתקנו את זה. היקב האהוב עליי בארץ!‎ (פיני שכטר)
  • חברים כמו כול שנה הכי טוב שיש השיראאאאז של עמרם‎ (צביקה צורן)
  • היה לעונג להיות ביקב שלכם. יין מעולה ואוירה מצוינת. תודה וחג שמח‎ (יהודית צביקל)
  • פול-מון ה ו א היין המנצח ביקב בוטיק של עמרם אזולאי
  • בואו לטעום ולהנות מיין טעים ומהנה (שרה הלוי)
  • אין כל כך הרבה רגעי אושר בחיים, אולם אין ספק כי אחד מהם הוא הביקור ביקב עמרם. לטעום את היין, לחוש את הארומה להתענג עליו – זהו אושר אמתי

אנחנו מזמינים אתכם לביקור ביקב עמרם כאן תשמעו סיפור של אהבה ויין שהחל לפני 25 שנה

עמרם אזולאי שמש ככורם של הכרמים במושב רמות נפתלי במשך למעלה מ- 30 שנה, טיפל בהם במסירות ובמקצועיות רבה, מה שהביא את כרם הקברנה סובניון המפורסם של המושב להישגים חסרי תקדים, שלא היו ידועים עד אז בארץ.

בשנת 1993 החליט עמרם אזולאי להתנסות בהכנת יין. לאחר ניסיונות, למידה בקורסים והתייעצויות עם ייננים מקצועיים מיקב רמת הגולן, החל  היין שייצר עמרם להשתבח משנה לשנה ובשנת 1997 זכה במקום חמישי בתחרות של ייננים חובבים בקיסריה.

בשנת 2001 לאחר שנים של פנטזיות וחלומות, החליטו עמרם ובנו אוהד (שנדבק אף הוא בחיידק הממכר של ייצור היין), להקים יקב בוטיק קטן בביתם. המרתף מתחת לבית המשפחה שופץ והפך להיות מרתף יינות שבו בוצע כל תהליך הייצור והיישון של היינות.

בשנת 2005 נבנה חדר קירור וכל אזור היצור הועתק למבנה השוכן בסמוך לבית המשפחה. במקביל למד אוהד בתוכנית היין Celer master  מכללה האקדמית תל-חי.

בתחילת הדרך, ייצר היקב כ- 800  בקבוקים לשנה ועם השנים  גדל הייצור וכיום הוא מגיע לכ 5000-6000 בקבוקים בשנה. כל יינות היקב מיוצרים מענבים הגדלים בכרמים הפרטיים של היקב. יינות יקב עמרם מיוצרים מ- 6 זנים שונים של ענבים: קברנה סוביניון, מרלו, מלבק, פטיט ורדו, סנג’ובזה ושיראז.

כל יינות היקב, מיושנים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי, אשר נרכשות מחבתנים מובילים בצרפת.

בביקור ביקב עמרם יעבירו לכם הייננים סיור לימודי על תהליך ייצור היין

תהליך יצור היין הוא בעל משמעות רבה לקבלת תוצאות טובות: ביקב עמרם בוצרים את הענבים בשעות הבוקר המוקדמות, בבציר ידני ולתוך ארגזים קטנים ( 10 ק”ג בארגז), ובמהירות רבה מגיעים הענבים עם טרקטור הג’ון-דיר של המשפחה ונכנסים בשער היקב היישר לתוך הקרשר.

הקרשר מפריד את השזרות ומתקבלים ענבים מעוכים עם מיץ מתוק וטעים. בשלב זה רוב היקבים מעבירים את הענבים והמיץ לתהליך תסיסה ראשוני אולם ביקב עמרם לא ממהרים לשפוך את הפרי למכלים גדולים המשמשים לתסיסה, אלא עורכים  ניקוי יסודי נוסף של השזרות ורק לאחריו מוכנסים התירוש והקליפות לתוך מכלים להשריה בקור, לאורך 24 שעות. בשלב זה נעשה טיפול במיץ ולאחר 24 שעות,  מוסיפים שמרי יין מיוחדים. מנקודה זו מתחיל תהליך תסיסת המיץ, הנמשך כשבועיים  תוך הקפדה על בקרת קור ובדיקות משקל סגולי. לאחר שבועיים מתקבל יין נהדר! השמרים ” אכלו” את הסוכרים ובתהליך התסיסה הפכו את הסוכר לאלכוהול.

לאחר התסיסה, מתבצעת סחיטה של הקליפות והכנסת היין למכלי נירוסטה להתחלת תסיסה מלולקטית (תסיסת חיידקים אשר הופכת את החומצה המאלית ללאקטית).

כעבור 50-60 יום  ולאחר שהסתיימה התסיסה, מתחיל תהליך השפיות (העברת היין לכלי נקי וניפוי כל המשקעים) ובשלב זה מועברים היינות ,כל זן בנפרד, להתחלת תהליך היישון בחביות העץ של היקב. לאורך תהליך היישון נערכת בקרה צמודה הכוללת טעימת היינות לעיתים קרובות , עד היום בו מתקבלת החלטה על מועד הוצאת היין מהחביות ובניית הבלנדים (השילובים) של אותו בציר.

היין נעשה בהרבה אהבה ותשומת לב והתגמול בהתאם.

ביקור טעימות יין ביקב משפחתי במושב רמות נפתלי שבגליל העליון

ביקור ביקב עמרם מפה והוראות הגעה למושב רמות נפתלי

דילוג לתוכן